Informace ke kompostérům

Datum konání:
21.4.2017

Naše obec se prostřednictvím DSO Mikroregion Rychnovsko zapojila do Projektu na prevenci vzniku odpadů – kompostéry. V rámci toho jste byli vyzváni a mohli si na obci požádat o kompostér. Podáváme vám nyní informaci o současné situaci:

Žádosti byly předloženy prostřednictvím DSO Mikroregion Rychnovsko v rámci 40. výzvy na výběrovou komisi OPŽP k vydání rozhodnutí. Komise sice zasedá 10.5. 2017, ale protože na tuto výzvu bylo určeno pouze 100mil. Kč, je patrné, že nebude pokryta ani pětina podaných žádostí.

V případě, že projekt DSO Rychnovska nebude výběrovou komisí vybrán, bude předložen do další výzvy, na kterou je určen větší objem finančních prostředků a u které je termín pro předkládání žádostí 31.7. 2017.

O dalším vývoji ve věci kompostérů Vás budeme i nadále informovat.

219332