Obec Kvasiny mapa

Vyhledávání

Akce v okolí 

 IMG_3820.jpg

 Kulturní pozvánky z Dobrušky:

adventní koncert 2017.pdf      2017-12-09-OPOCNO-Zawadska.jpg    vánoce v DCE.jpg    Rzsvícení v.s. plakát-page-001.jpg     Bruslení Solnice.jpg      2017-12-03-OPOCNO-zus-adventni-koncert-945x1336.jpg    rybovka 2017 - dobruška.pdf  Vánoce v Opočně.jpg    vánoce s Květinou.jpg 2017-12-02-opocno-mikulas-2.jpg           potštejn.pdf    2017-12-17-DOUDLEBY-zamek.jpg    Plakát na jarmark 2017.pdf     2017-12-10-RYCHNOV-pohadka-945x668.jpg   

 

Kulturní pozvánky z Rychnova n.Kn.

VÁNOCE RK.jpg   

 

 

 

 

 

 

NOVÁ ODPOJITELNÁ ČTYŘSEDAČKOVÁ LANOVKA V ČERNÉM DOLE

 

Lyžaře v krkonošském Černém Dole od této zimy bude vozit první čtyřsedačková lanovka ve středisku. Bude DELŠÍ, RYCHLEJŠÍ I POHODLNĚJŠÍ než dosavadní třísedačka. O 300 METRŮ SE PROTÁHNE TAKÉ PŘILEHLÁ SJEZDOVKA. Lanovka za zhruba 30 milionů korun je největší investicí v Černém Dole od doby, kdy se středisko stalo součástí SkiResortu Černá hora - Pec. Černý Důl platí za skiareál pro rodiny s dětmi a méně zkušené lyžaře.

,,Odpojitelná technologie je pohodlnější hlavně pro děti a začátečníky. Umožňuje bezproblémové nasedání a vyšší přepravní rychlost," říká ředitel SkiResortu Petr Hynek.

  [6] [6]

 

  [7]

 

ZEMŘEL ADOLF KLEPŠ, NÁČELNÍK HORSKÉ SLUŽBY KRKONOŠE

 

Áda Adolf Klepš, jemuž se stala osudnou cesta na nejvyšší horu Čech v Krkonoších, kde sám životy tolika lidí zachraňoval, přivodil svým odchodem smutek nejenom rodině, ale i stovkám kamarádů a spolupracovníků. Ádo, budeš chybět nám všem! Ing.

Jan Sobotka, předseda Krkonoš - svazku měst a obcí, smutnou událost komentoval slovy: _,,Adolf nám bude chybět nejenom jako RODÁK, KAMARÁD, KOLEGA A PATRIOT KRKONOŠ, KTERÝ MILOVAL HORY, ale především jako partner reprezentující Horskou službu Krkonoše.

Účastnil se všech Valných hromad Svazku Krkonoše, aktivně se zajímal o dění nejenom jako zastupitel Špindlerova Mlýna a Královéhradeckého kraje, ale především proto, že jeho zájem byl opravdový a přirozený. Byl jedním z důležitých spojovacích článků společného pracovního týmu, podporoval naše snažení a vždy přispěl názorem, který charakterizoval jeho zdravý selský rozum."_

  [7]

 

V KRKONOŠÍCH SE UŽ ZASNĚŽUJE, ZIMNÍ SEZONA ZAČNE V POLOVINĚ LISTOPADU

 

Ve SkiResortu Černá hora - Pec již zahájili technické zasněžování. Díky novému zařízení SnowFactory je možné začít VYRÁBĚT UMĚLÝ SNÍH I PŘI PLUSOVÝCH TEPLOTÁCH. SkiResort tak slibuje zahájení sezony na Andělu na Černé hoře již v polovině listopadu, přičemž bude kromě sněhového kontejneru SnowFactory spoléhat i na klasická děla a tyče. Skipas si můžete pořídit pohodlně z domu přes e-shop, ceny jsou zhruba o 10% výhodnější než na pokladně a cena jednodenního skipasu zahrnuje i parkování zdarma.

  [6] [6]

 

  [8]

 

OCENĚNÍ PRO HARRACHOVSKOU SKLÁRNU

 

Majitel harrachovské sklárny, pan FRANTIŠEK NOVOSAD, byl OCENĚN HEJTMANEM LIBERECKÉHO KRAJE za celoživotní přínos v oblasti zachování tradičního řemesla v regionu. Gratulujeme. Díky jeho úsilí, pracovitosti a podnikatelské prozíravosti pokračuje sklárna ve své více než 300-leté tradici. Ocenění v podobě hejtmanského dukátu udělil hejtman Martin Půta u příležitosti blížícího se výročí Dne vzniku samostatného československého státu celkem sedmi osobnostem.

  [8]

 

STUDIJNÍ A POZNÁVACÍ CESTA DO ČESKÉ ČÁSTI KRKONOŠ

 

Ve dnech 16. a 17. října 2017 se uskutečnila studijní a poznávací cesta do české části Krkonoš. Byla určena PRACOVNÍKŮM INFORMAČNÍCH CENTER, PRACOVNÍKŮM RECEPCÍ ČI MAJITELŮM UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ, PODNIKATELŮM V CESTOVNÍM RUCHU A DOPROVODNÝCH SLUŽBÁCH, NOVINÁŘŮM A PRACOVNÍKŮM SAMOSPRÁVY, kteří tak navštívili historický skanzen v Žacléři, rozhlednu Elišku, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Horním Maršově, Stezku korunami stromů v Janských Lázních, Skiareál Špindlerův Mlýn, KCEV Krtek ve Vrchlabí, město Jilemnice, výrobnu vánočních ozdob v Poniklé a sklárnu ve městě Harrachov. Cesta se uskutečnila v rámci projektu "Síť hospodářského rozvoje Česko-Polského příhraničí CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000071".

  [9] [9]

 

  [10]

 

GASTRONOMICKÉ DNY ŠÉFKUCHAŘE HOTELU HORIZONT JIŘÍHO ŠVESTKY

 

Každoroční svátek skvělých pokrmů a vybraných vín letos proběhne OD 8. DO 10. PROSINCE v hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou.

Vrcholem bude sobotní večer 9. prosince s více než DVOUHODINOVOU KOMENTOVANOU DEGUSTACÍ SESTÁVAJÍCÍ Z PĚTICHODOVÉHO MENU, doplněného o pečlivě vybraná moravská vína z Chateau Valtice. A proč rovnou nepřespat? Nechte se hýčkat balíčkem "Gastronomický víkend" a zůstaňte celý adventní víkend. Užijte si bazén, saunu či vířivku a v klidu si vychutnejte nejen gurmánský zážitek.

  [10]

 

MICE TRIP ZAVÍTAL I DO KRKONOŠ

 

Krkonoše - svazek měst a obcí se spolupodílel na prezentaci nejvyšších českých hor v rámci TŘÍDENNÍ POZNÁVACÍ CESTY PRACOVNÍKŮ CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ, INCOMINGOVÝCH AGENTUR, NOVINÁŘŮ A DALŠÍCH ODBORNÍKŮ. MICE trip po Královéhradeckém kraji, který se uskutečnil ve dnech 10. - 12. 10. 2017, připravil Hradec Králové Region Convention Bureau (založený při destinačním managementu Hradecko) ve spolupráci s Czech Convention Bureau také pro zástupce korporátních firem a zástupce médií zabývající se kongresovým a incentivním programem.

  [4] [4]

 

TIPY NA ZAJÍMAVÉ AKCE V REGIONU

 

  [11]

 

04.11.2017

 

HALLOWEEN V PODZEMÍ - ÚNIKOVÁ HRA [11]

 

Už jste někdy přemýšleli, CO SE DĚJE V PODZEMNÍCH PROSTORÁCH TVRZE STACHELBERG PO SETMĚNÍ? Úniková hra Trutnov ve spolupráci s Tvrzí Stachelberg Vám 4.11.2017 nabízí jedinečnou příležitost se z blízka seznámit s pravou tváří nočního podzemí. Doporučujeme vhodné oblečení a obuv - možnost ušpinění. Není vhodné pro děti do 15 let!

  [11]

 

  [12]

 

07.11.2017

 

TRUTNOVSKÝ JAZZINEC [12]

 

S blížícím se koncem roku se blíží i ZÁVĚREČNÉ KONCERTY LETOŠNÍHO ROČNÍKU mezinárodního hudebního festivalu. Ondřej Pivec & Kennedy Administration (USA) - česká premiéra newyorské kapely vedené Grammy oceněným klávesistou Ondřejem Pivcem. Jan Kavka Trio - nový projekt pianisty uhrančivého Ostrich Quartetu Uriel Herman (Izrael) - solo piano. Po neuvěřitelném úspěchu na jarním jazzincovém koncertu jeho quartetu se Uriel vrací v roli sólového pianisty.

  [12]

 

  [13]

 

11.11.2017

 

SVATOMARTINSKÁ SLAVNOST NA DOTEKU [13]

 

,,Na den svatého Martina vesel se všecka rodina..." Přijďte strávit do Horního Maršova příjemné podzimní odpoledne! Můžete si objednat Martinský oběd (12:00 - 14:00, nutno předem objednat nejpozději do 7. 11. na emailu: jachym.skoda@ekologickavychova.cz nebo telefonu 602156641). Z bohatého programu se můžete těšit na PUTOVÁNÍ PO STOPÁCH SVATOMARTINSKÉHO KONĚ, podzimní dílničky včetně výroby lampiónů (14:00 - 16:30) a příjezd sv. Martina (v

17:00 sraz na dvoře DOTEKu, lampiónky si můžete vzít s sebou nebo vyrobit na místě během odpoledne).

  [13]

 

  [14]

 

11.11.2017

 

DIVADLO ÚČEL SVĚTÍ PROSTŘEDKY [14]

 

Divadelní spolek Tyl Slaná vás zve do Rokytnice nad Jizerou na lehce erotickou komedii Jaromíra Břehového. Příběh jakoby opsaný z domácí politiky. Matka majitelka řídí společně s dcerou malou solidní obchodní firmu, kterou kdysi zakládala s manželem. Ten ji však podvedl, dal se na cestu zločinu.

  [14]

 

  [15]

 

16.11.2017

 

HISTORIE KRKONOŠSKÝCH BUD [15]

 

Ve Vrchlabí v Krtku - v Krkonošském centru environmentální výchovy

- autor Martin Bartoš osobně pokřtí a představí druhé vydání úspěšné knihy s historií téměř 50 nejznámějších krkonošských bud, která zmizela z našich skladů rychleji, než si jí mnozí všimnuli. Autogramiáda a prodej knih zaručen.

  [15]

 

  [16]

 

17.11.2017

 

  1. ČESKÝ ŘEMESLNÝ TRH POD OBRY [16]

 

Do Hostinného se sjedou řemeslníci z měst, obcí a vísek z celých Čech i Moravy. Autoři přivezou textilní hračky, polštářky, kapsáře, aranžmá z přírodních materiálů, podmalbu na skle, šperky a bižuterii, svíčky, batiku, malbou zdobený textil, keramiku

- drátovanou, drobnosti pro radost i malbou zdobené hrnečky, knoflíky a šperky. Nebudou chybět výrobky ze dřeva, kůže, proutí, kovu, skla aj. Bude tradičně přítomen včelař se svými produkty i kořenářky se svojí nabídkou bylin, čajů a koření.

Široký sortiment občerstvení, cukrovinek a dalších pochutin.

  [16]

 

  [17]

 

17.11.2017

 

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ [17]

 

Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů konaná 17.-18.11.2017 v Harrachově v hotelu David. Za čtrnáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je ZAMĚŘENÝ NA SPORTY I ŽIVOT S OUTDOOROVOU TÉMATIKOU, NA FILMY DOBRODRUŽNÉ, EXTRÉMNÍ, ADRENALINOVÉ, ALE TAKÉ CESTOPISNÉ. Filmy si na nic nehrají, to, co divák vidí, je skutečnost, která se odehrála.

Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné.

  [17]

 

  [18]

 

17.11.2017

 

PRKNA CO ZNAMENAJÍ PEC [18]

 

Tradiční akce Prkna co znamenají Pec proběhne letos v listopadu a poprvé bude rozdělena do dvou dnů, do 17.-18.11.2017 v KlonDike music clubu v Peci pod Sněžkou. Tento rok ve spolupráci s divadelní skupinou Poločas nápadu. IMPROSHOW! - pro dospělé, Pohádka naruby - pro děti.

  [18]

 

  [19]

 

24.11.2017

 

TVOŘIVÉ ADVENTNÍ TRHY V KOLONÁDĚ [19]

 

Víkend 24.-26.11.2017 s řemeslnými stánky v prostoru secesní Kolonády v Janských Lázních, tvořivé dílny s řemeslnými technikami, každý den doprovodný kulturní program na pódiu.

  [19]

 

  [20]

 

25.11.2017

 

VÍTÁNÍ KRAKONOŠE [20]

 

Zveme všechny děti, aby tradičně přivítaly Krakonoše v Jilemnici.

Sraz je v sobotu u sokolovny. Užijí si určitě spoustu zábavy a prověří vánoční zvyky pána hor - Krakonoše.

  [20]

 

KRAKONOŠ A JEHO POMOCNÍCI UŽ VYHLÍŽÍ ZIMU

 

Sotva mají za sebou letní sezonu, musejí se už Krakonoš, Hančí, pan Lesní a sojka připravovat na tu zimní. Pokud bude sněhová nadílka tak bohatá, jako minulý rok, bude na horách spousta práce.

 

Sojka krouží nad novými lanovkami v Černém Dole a na Horních Mísečkách. Kontroluje, jestli se sjezdovky nerozšiřují i tam, kam by neměly. Zatím je ale vše v pořádku a lyžaři se mohou těšit na nové a lepší podmínky. Celou zimu sojka létá po Krkonoších křížem krážem, hlásí počasí nad jednotlivými středisky i výšku sněhu na sjezdovkách. Jejímu pípání byste ale jen těžko rozuměli, a proto se naučila dobře pracovat s chytrým telefonem.

Zobáčkem a drápky vše bleskurychle nacvaká a odešle na www.krkonose.eu/cs/strediska [21], kde informace najde snadno každý z vás.

 

Pan Lesní se chystá pohovořit s upravovateli běžeckých tras, aby se ujistil, že jsou jejich rolby a skútry na zimu připraveny. Jako každý rok se nemůže dočkat, až vyrazí do bílé stopy. Denně jich projede kilometry, a tak pro vás dovede připravit krásné tipy na výlety i informovat o tom, jak jsou stopy upraveny - vše najdete na www.krkonose.eu/cs/bezky [22].

 

Hančí kontrolovala, zda má pro děti stále dostatek razítkovacích her PO STOPÁCH KRAKONOŠE i odměn za sbírání razítek. Doplnila poklady do truhliček, které můžete najít při QUESTECH nebo GEOCACHINGU. A ve skiareálech dohlíží na to, aby pro děti připravili krásné lyžařské parky a spoustu zábavy. Jeden nový chystají třeba v Rokytnici nad Jizerou. Také se moc těší, že s Vojtíškem zase navštíví Ledárium na vrcholu Pláně ve Špindlerově Mlýně.

 

No a Krakonoš? Ten posledních pár dní hlavně vaří mlhu, někdy ji foukne z Krkonoš až do širokého údolí. Kdy začne místo mlhy vařit sníh, nám prozradit nechce - možná, že ani on sám to ještě netuší. Než se budete moct pokochat zasněženými hřebeny, přijeďte se podívat, jak Krkonoše na podzim hrají všemi barvami - a nezapomeňte si na některém z informačních center vyzvednout brožurky Pohádkové Krkonoše. Je v nich pro vás připraveno spoustu zábavy.

 

www.pohadkove.krkonose.eu [23]

 

 

 

 

 

www.krkonose.eu [27]

 

 

 

l inks:

------

[1]

http://newsletter.krkonose.eu/nws/listopad-uz-radi-i-v-krkonosich.75.html?acc=561a90c33e8a8f7aced9faf11deaa6dc

[2] http://www.krkonose.eu/

[3]

http://webmail.antee.cz/www.krkonose.eu?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[4]

http://www.krkonose.eu/cs/tzpravy?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[5]

http://www.krkonose.eu/cs/aktuality/1937?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[6]

http://www.skiresort.cz/informace/novinky/na-cerne-hore-uz-se-zasnezuje-lyzarska-sezona-by-m_45/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[7]

http://www.horskasluzba.cz/cz/aktualni-informace/aktualne/aktuality/2547-odesel-kamarad-nacelnik-adolf-kleps?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[8]

http://kancelar-hejtmana.kraj-lbc.cz/Poctu-hejtmana-obdrzelo-sedm-osobnosti-kraje-jedna-z-cen-byla-udelena-in-memoriam-n428716.htm?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[9]

http://rozvoj.krkonose.eu/cz/regionalni-rozvoj/sit-hospodarskeho-rozvoje/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[10]

http://www.hotelhorizont.cz/aktuality/prosinec?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[11]

http://www.unikovahratrutnov.cz/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[12]

http://jazzinec.cz/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[13]

http://sever.ekologickavychova.cz/ai1ec_event/martinska-slavnost/?instance_id=?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[14]

http://www.rokytnice.com/cs/kalenda-akci/details/1215-divadlo-ucel-sveti-prostredky?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[15]

http://www.krnap.cz/kalendar-akci/1162/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[16]

http://hostinne.info/12-rocnik-remeslnych-trhu-pod-obry-v-hostinnem/a-5079?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[17]

http://www.outdoorfilms.cz?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[18]

http://www.facebook.com/events/1977823912501842/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[19]

http://www.janskelazne.com/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[20]

http://ic.mestojilemnice.cz/cz/aktuality/vitani-krakonose-v-jilemnici-8781.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=listopad-uz-radi-i-v-krkonosich

[21] http://www.krkonose.eu/cs/strediska

[22] http://www.krkonose.eu/cs/bezky

[23] http://www.pohadkove.krkonose.eu

[24] https://www.facebook.com/Krkonose.eu

[25] https://twitter.com/Krkonose_eu

[26] https://plus.google.com/105547458815908509539/about

[27] http://www.krkonose.eu

[28] http://krkonose.eu/cs/unikatni-krkonose

[29] http://krkonose.eu/cs/turiste-a-cykliste

[30] http://krkonose.eu/cs/lyzarsky-raj

[31] http://krkonose.eu/cs/krkonose-pro-vsechny

[32] http://krkonose.eu/cs/hory-zazitku

[33] http://krkonose.eu/cs/sluzby-a-doprava

[34] http://krkonose.eu/

[35] http://newsletter.krkonose.eu/archiv/

[36]

http://newsletter.krkonose.eu/nws/ne/561a90c33e8a8f7aced9faf11deaa6dc.html

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ***********************************************************************************************

 

 

Návštěvnost stránek

242635