Obec Kvasiny

Čt: 8.00-15.00

Koronavir - Aktuality

Obec Kvasiny děkuje

Děkujeme za velkou pomoc dobrovolníkům, kteří se podíleli na šití roušek, jmenovitě:

Žanetě Polová, manželům Vaverovým, Marcele Pavlové, paní M. Vašatové, Kateřině Kopecké, Aleně Neugebauerové, Janě Cejnarové a  Věře Pacákové, Jitce Rolečkové, Martině Dostálové, Lence Kroulíkové a Janě Moravcové.

Dále nám velmi pomohli:

Jiří Háněl – finanční dar 20tis. Kč

Evektor s.r.o. – zdarma ochranné štíty

Občanská iniciativa Tiskne celé Česko – zdarma ochranné štíty

Občanská iniciativa Lidé pro lidi – zdarma ochranné štíty

Občanská iniciativa Piloti lidem – zdarma letecká doprava ochran. štítů

Dárce, který nechce být jmenován – zdarma jednorázové roušky

Škoda Auto a.s., ŠKODA AUTO DigiLab s.r.o, HoppyGo s.r.o. :

-  finanční výpomoc ve výši 202.843 Kč přes Město Rychnov nad

Kněžnou

-  poskytnutí vozu k zajištění každodenních rozvozů ohroženým

skupinám obyvatel

Obec Kvasiny se snažila také  vlastními silami získat roušky, dezinfekční prostředky, ochranné štíty a další ochranné pomůcky a dodávat je pečovatelské službě, zdravotním zařízením, obchodům, do služeb  a dalším nejpotřebnějším skupinám obyvatel.

Všem občanům obec rozvezla dezinfekci, k dispozici byly zdarma jednorázové roušky v obchodech, potřebným byly zdarma dováženy obědy, prováděny nákupy a rozváženy látkové roušky. Seniorům byly také zdarma dovezeny vitamíny a publikace křížovek.

Velký díky za pomoc také patří zaměstnancům obce, zaměstnancům školní kuchyně a kuchyně ÚSP Kvasiny.

Děkujeme občanům, kteří byli nápomocni v době nouzového stavu dodržováním  všech opatření, zejména nošení roušek nebo jiných ochranných  prostředků a chránili tak sebe a  své okolí.

Těší mě, že občané naší obce jsou disciplinovaní a zodpovědní! Děkujeme!

linka_senioru_800200007Denně jsou pro informování občanů k dispozici infolinky Státního zdravotního ústavu:
724 810 106 a 725 191 367, které fungují v nepřetržitém režimu.

Občané Kvasin se mohou obracet také na infolinky Hygienické stanice Královéhradeckého kraje: 495 058 111, 495 058 502

Svátek má Luboš

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Pojďte se vykoupat do řeky

Zítra má svátek Martina

Počasí dnes:

16. 7. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 12 až 8°C.

v obraze