Obec Kvasiny

St: 8.00-17.00
Čt: 8.00-15.00

KnížkyMístní lidová knihovna Kvasiny

Místní lidová knihovna je zařízení pod správou Obecního úřadu Kvasiny. Obec dotuje každoročně knihovnu na nákup nových knih.

Otevírací doba knihovny je vždy ve středu od 15.00 hod. do 18.00 hod.

Knihovna se nachází v budově Obecního úřadu a slouží pro všechny občany obce Kvasin. Při návštěvě knihovny vás obslouží pan Svatoš Jaroslav, který se o chod knihovny stará. Stačí jen přijít a vyslovit přání stát se členem knihovny. Za přihlášení se za čtenáře a zapůjčení knih se neplatí žádný poplatek.

V naší knihovně se nachází celkem 5858 knih, které jsou rozděleny na oddělení pro dospělé a oddělení pro děti a mládež. Oddělení pro dospělé je rozděleno na literaturu naučnou, detektivky a prózu. Literatura naučná je rozdělena na cestopisy, sport,  zvířata, příroda, rodina, osobnosti, válečná literatura a technická a jiná literatura. Toto oddělení obsahuje 3355 knih prózy a 1142 knih naučné literatury. Literatura pro děti a mládež je rozdělena na literaturu ze života, pohádky, příroda, naučná literatura a literatura pro dospívající mládež. Oddělení pro děti a mládež obsahuje 895 knih. Mimo knih z naší knihovny je u nás možné půjčit si knihy ze souboru knih půjčených z Rychnovské knihovny.

Dále je možné si v knihovně zapůjčit časopisy.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Provoz knihovny je regulován v souladu se systém hodnocení PES (protiepidemický systém). Pro knihovny platí tato stupnice.

Stupeň 1

Organizační a režimová opatření.

Stupeň 2

Omezení počtu osob (2 osoby na 15m2 provozní plochy), rozestupy 2 m mezi zákazníky, organizační a režimová opatření.

Stupeň 3

Omezení počtu osob (1 osoba na 15m2 provozní plochy), rozestupy 2 m mezi zákazníky, režimová a organizační opatření.

Stupeň 4

Pouze výdej předem objednaných výpůjček a jejich vracení přes výdejní okénko.

Stupeň 5

Pouze bezkontaktní výdej a vracení výpůjček.

Svátek má Xenie

Zítra má svátek René

Počasí dnes:

27. 11. 2020

zatazeno

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty 2 až -2°C.

v obraze