Obec Kvasiny mapa

Vyhledávání

Zprávy od Policie ČR Rychnov nad KněžnouDatum konání:
3.12.2018

Dovoluji si poslat Vám pro informaci popis dvou událostí, které se během měsíce odehrály v Kvasinách a které rychnovská policie šetřila a objasnila. Oba případy by mohly být důvodem ke spekulacím a nejrůznějším nesprávným intepretacím... Proto text tohoto znění dnes vyšel veřejně i na našich webových stránkách, jako oficiální ho můžete kdekoliv použít.

 Útočník s nožem

Patnáct minut před půlnocí 3. listopadu tohoto roku přijal policejní operační důstojník oznámení o útoku nožem od kolegů z operačního střediska záchranářů. Z prvotních informací vyplývalo, že u jednoho vchodu velkého podniku v Kvasinách doposud neznámý útočník pobodal nožem zaměstnance a způsobil mu zranění břicha. Operační důstojník vyslal ihned na místo nejbližší hlídku, která před rozsáhlým areálem firmy pátrala a posléze ho našla již v péči podnikových hasičů, kteří mu poskytovali první pomoc.

Odpovědi dvacetiletého mladíka na žádost popisu útočníka i celé události hlídce byly kusé. Zraněný muž byl v šoku a prvotní informace, které policisté získali, žádný zásadní poznatek nepřinesly. Muž útočníka popsal jako osobu v černém s kšiltovkou, kterou nikdy předtím neviděl a která ho po odpolední směně z ubytovny zpět na místo vylákala pomocí sms. Z textu zprávy se poškozený domníval, že mu píše kamarádka. Autem se tedy vrátil na parkoviště, kde zahlédl postavu, o níž se domníval, že se jedná o onu známou. Když přišel téměř k ní, osoba proti němu vytáhla ruku z kapsy, zaútočila na něj a pak utekla pryč. Zraněný mladík poté, co zjistil, že krvácí, si sám zavolal na linku 155.

Během tohoto popisu události přijeli na místo záchranáři s lékařem, kteří si pacienta převzali od hasičů a odjeli s ním do nemocnice.

Operační důstojník na místo vyslal výjezd složený z kriminalistického technika, operativce a vyšetřovatele a spolu s policisty z rychnovského obvodního oddělení začala jejich práce.

Zajištění místa činu, které důkladně propátrali, prohledání širšího okolí, nádraží, nonstopů, cyklostezky, zajištění kamerových záznamů, případných svědků a další policejní činnosti, nezbytné pro zadokumentování případu s cílem objasnit ho. Dle získaného popisu operační důstojník předal informace všem sloužícím hlídkám, které se na pátrání po útočníkovi ihned zaměřily.

Ráno kriminalisté pokračovali v dalších nezbytných úkonech.

Zajišťovali nové informace a poznatky, které by mohly vést k odhalení pachatele. Po ošetření provedli výslech zraněného mladíka a jejich policejní praxe je začala upozorňovat na nesrovnalosti a nejasnosti případu. Instinkt kriminalistů, kteří jsou specialisté na násilnou trestnou činnost, nakonec opět neselhal a téměř po měsíci vyšetřování se jim „napadený" mladík přiznal, že zranění si způsobil sám, a to z osobních důvodů.

Případ tíživé životní situaci, kterou muž řešil tímto způsobem, vyšetřovatel odložil s návrhem na přestupek křivého vysvětlení, které bude řešit příslušný správní orgán.

 

_ _

 

Výstřel z pistole

V pátek 30. listopadu ve 22:00 oznámil muž na linku 158, že poblíž vrátnice jednoho podniku v Kvasinách vystřelil z plynové pistole.

Operační důstojník na místo ihned vyslal nejbližší policejní hlídku. Ta zjistila, že výstřel byl vyhroceným řešením hádky dvou mužů. Jeden z nich, místní občan, má vyhrazené místo pro parkování a druhý z nich, zaměstnanec podniku, mu na tomto místě opakovaně parkuje. Dnes, když muž opět přišel ke svému autu, zaparkovaném v zákaze, objevil se u něj druhý muž se psem a začal mu nesprávné parkování vyčítat. Vyhrožoval mu, že mu vypustí kola, křičel na něj a jeho pes štěkal. Řidič dostal strach a vystřelil do vzduchu z plynové pistole. Hned potom se situace zklidnila a střelec celou věc oznámil na linku 158. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že při incidentu naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob. Oba muži čekali na hlídku už v klidu a spor řešit nechtěli. Hlídka zjistila, že muž s plynovou pistolí na nikoho nemířil a nikomu nevyhrožoval, pouze se bál štěkajícího velkého psa. Oznamovatel hlídce uvedl, že si hned po výstřelu uvědomil, že tímto způsobem spor řešit neměl, a proto sám zavolal na linku 158. Svého předchozího jednání litoval.

Hlídka incident vyřešila příkazním řízením a přestupce zaplatil pokutu tisíc korun.

 

 

 

 

por. Mgr. Alena Kacálková Chvojková

_komisař_

 


Návštěvnost stránek

290631