Obec Kvasiny mapa

Vyhledávání

Hlášení rozhlasu dne 23.3. 2018Datum konání:
23.3.2018

Občané Kvasin, kteří si objednali zapůjčení kompostérů, mohou na obecním úřadě od pondělí 19. března podepsat smlouvu o výpůjčce a následně si kompostéry vyzvednout. Výdej kompostérů bude probíhat ve sběrném dvoře ve dnech pondělí až čtvrtek, od 9,00 do 10,30 hodin a od 14,30 do 16,00 hodin, dokud se všechny nevydají.

 Častolovičtí zahrádkáři pořádají ve dnech 23. až 25. března 2018  tj. v pátek, v sobotu a v neděli jarní velikonoční výstavu, která má název „Velikonoce – svátky jara“.  Výstava se uskuteční  ve výstavním areálu v sokolovně, sokolské zahradě a zahrádkářské budově v Častolovicích  od 09,oo hod. do 17,oo hod.  Na této výstavě budou ukázány nejen staročeské tradice, ale i praktické ukázky staročeských řemesel ve spojitosti s „Velikonocemi“.  Bohatý stánkový prodej včetně zahrádkářských potřeb a občerstvení bude zajištěno. Parkovné je zdarma..

     Na velikonoční výstavu Vás všechny zvou pořadatelé.

 

Pořadatelé si Vás dovolují pozvat na 21. HRADECKOU STAVEBNÍ VÝSTAVU  Stavba a zahrada,

která se uskuteční v Kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové

ve dnech 23. - 25. března 2018

( pátek a sobota od 10 – 18 hod, v neděli od 10 - 16 hod ).

Letošní jarní ročník je zaměřen na energetické úspory při rekonstrukcích a novostavbách rodinných a bytových domů. Představí se firmy zabývající se různými stavebními činnostmi, výrobci stavebních materiálů (okna, dveře…), dodavatelé rodinných domů,  stavebních hmot (zdící materiály…) a dodavatelé úsporných systémů vytápění (tepelná čerpadla, sluneční kolektory, fotovoltaické články, různé typy kotlů…) i firmy řešící dodatečné hydroizolace zdiva a objektů různými technologiemi . Dále budou ke shlédnutí krby, komíny,květiny,dřeviny a zahradní dekorace.

 

Kulturní komise obce Kvasiny Vás srdečně zve na výlet do Prahy a výpravný muzikál Mefisto v sobotu 19. května 2018 od 14:00 hodin do divadla Hybernia. Cena 400,- Kč na osobu včetně dopravy. Lístky zakoupíte na OÚ Kvasiny.

Odjezd autobusu: 8:00 U Soudku, dále zastávky ÚSP, Požární zbrojnice, Konzum, Zámecká – u kostela.

 

Firma Marius Pedersen provede v naší obci svoz nebezpečných odpadů dne 24. března tj. v sobotu a to:

U Soudku                              12,10 – 12,35 hodin

U hasičské zbrojnice          12,40 – 13,05 hodin

U konzumu                           13,15 – 13,40 hodin

 

Vybírané nebezpečné odpady: oleje, tuky, barvy, lepidla, rozpouštědla, kyseliny, staré léky, akumulátory. Další odpady: elektropřístroje, pneumatiky, ledničky, mrazničky, televizory atd.

 

Spolek Kvasinských důchodců Vás zve na společné předvelikonoční posezení nazvané velikonoční mazanec, které bude spojené s podáváním kávy a ochutnávkou domácího mazance. Ve druhé části p. Karel Fencl promítne fotografie z minulosti Kvasin a okolí a doplní zajímavým vyprávěním. Posezení se koná ve středu dne 28.3. 2018 od 15 hodin v kulturním domě. Občerstvení zajištěno.  Přijďte si popovídat a strávit příjemné odpoledne.

 

 

 


Návštěvnost stránek

275949