Obec Kvasiny mapa

Vyhledávání

Místní lidová knihovna Kvasiny

Knihovna LogoMístní lidová knihovna je zařízení pod správou Obecního úřadu Kvasiny. Obec dotuje každoročně knihovnu na nákup nových knih.

Otevírací doba knihovny je vždy ve středu od 15.00 hod. do 18.00 hod.

Katalog knihovny Kvasiny

Katalog knihovny Rychnov n. K.

Kronika

Knihovna se nachází v budově Obecního úřadu a slouží pro všechny občany obce Kvasin. Při návštěvě knihovny vás obslouží buď pan Svatoš Jaroslav nebo Vohralík Ladislav, kteří se o chod knihovny starají. Stačí jen přijít a vyslovit přání stát se členem knihovny. Za přihlášení se za čtenáře a zapůjčení knih se neplatí žádný poplatek.

V naší knihovně se nachází celkem 5858 knih, které jsou rozděleny na oddělení pro dospělé a oddělení pro děti a mládež. Oddělení pro dospělé je rozděleno na literaturu naučnou, detektivky a prózu. Literatura naučná je rozdělena na cestopisy, sport,  zvířata, příroda, rodina, osobnosti, válečná literatura a technická a jiná literatura. Toto oddělení obsahuje 3355 knih prózy a 1142 knih naučné literatury. Literatura pro děti a mládež je rozdělena na literaturu ze života, pohádky, příroda, naučná literatura a literatura pro dospívající mládež. Oddělení pro děti a mládež obsahuje 895 knih. Mimo knih z naší knihovny je u nás možné půjčit si knihy ze souboru knih půjčených z Rychnovské knihovny.

Dále je možné si v knihovně zapůjčit časopisy Vlasta, Týden a Květy.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 

 

 

Návštěvnost stránek

296435