Obec Kvasiny mapa

Vyhledávání

ZAHRÁDKÁŘSKÁ VÝSTAVA V ČASTOLOVICÍCHDatum konání:
28.9.2017
Datum ukončení:
1.10.2017

  Ve dnech 28. září až 1. října 2017 se uskuteční již devatenáctá zahrádkářská výstava ve výstavním areálu v Častolovicích s názvem „Zahrada východních Čech“ 

    Výstavní plocha se rozšíří na více jak  2 500m2 a bude ukázáno pěstované ovoce z celých východních Čech. Hroznové víno a ořechy, staré české odrůd jablek, tradičně  kolekce jablek a hrušek z výzkumných ústavů Holovousy a Střížovice.  Zajímavá bude kolekce melounů a méně známého ovoce. Také 12 druhů brambor z výzkumného ústavu z Havlíčkova Brodu a Zdobnice, devět druhů česneku, zelí z Bolehoště, cibule ze Všestar  a listová zelenina budou jistě poučné. V květinách chystáme nejen kolekce z dovozu z Holandska, ale vystaveny budou i begonie z Pardubic, jiřiny a jiřinky od šesti velkopěstitelů z celé republiky, chryzantémy z Hlinecka a frické fialky od specializovaní organizace z celé ČR, fuchsie, lilie a gladioly, pokojové květiny okrasné listem. Chybět nebudou ani  kaktusáři, chovatelé, ukázána bude kolekce okrasného ptactva a hub. Připravena bude i  ukázka  z prostředí a práce včelařů.

   Z pohledu vystavujících firem, závodů a družstev se  představí celá řada výrobců se svými produkty. Od zahrádkářské techniky až po drobné nástroje a pomůcky, to vše bude na výstavě zajištěno a připraveno.  Okrasné stromky a keře, barevné zahradní trávy a další rostliny, květiny a zeleniny, různé pochutiny, to jistě potěší každého návštěvníka. Nezapomněli jsme ani na rozšířený sortiment v občerstvení. Po celou dobu výstavy bude ochutnávka farmářských produktů. V oblasti doplňkových programů kromě tradičních vystoupení hudebních orchestrů, bude ukázka v aranžování řezaných květin.  Novinkou bude beseda „Jak co nejlépe pěstovat peckoviny“.. Pro velký zájem bude probíhat i soutěž o nejlepší naaranžovanou misku ovoce a zeleniny, kterou si může každý sám naaranžovat a dva dny před výstavou odevzdat organizátorům. Podmínkou je však použít předepsanou misku od pořadatelů, kterou lze vypůjčit na tel. 721 311 719. Nejlepší tři misky budou odměněny věcnými cenami. V odborné oblasti bude po celou dobu působit odborná poradenská služba, která v naučném koutku bude odpovídat na všechny dotazy návštěvníků. 

   Účelem této informace není vyjmenovat všechny věci a skutečnosti, které na výstavě budou probíhat. V tomto článku chceme jen rámcově všem přiblížit zahrádkářskou výstavu a především chceme pozvat Vás zahrádkáře a celou veřejnost na výstavu, která je největší amatérskou zahrádkářskou výstavou v ČR a má již tradiční moto „Radost – Krása – Užitek“.  Vystavovat budou zahrádkáři z osmi okresů: Hradec Králové, Pardubice, Náchod, Jičín, Trutnov, Ústí n. O., Chrudim a Rychnov n. Kn..

    Výstava bude otevřena každý den od 09,00 hod. do 17,00 hod., v neděli do 16,00 hod. Parkování vozidel je zdarma. Bližší informace o letošní výstavě lze získat na tel. 721 311 719, nebo na www.zahradkari.com  

 

                                                                                     Josef Helmich

                                                                    předseda ÚR ČZS Rychnov  n.Kn.


Návštěvnost stránek

286975