Obec Kvasiny mapa

Vyhledávání

Akce v okolí  

Lukavice - dětský karneval - viz přiložený plakátek

  DĚTSKÝ KARNEVAL + PRO DOSPĚLÉ.pdf 

kurz+PP+27.02.2019.doc     masopust.jpg     plán akcí 2019.jpg

 

Kulturní pozvánky z Dobrušky:

 2019-02-23-ORLICKE-ZAHORI-masopust-945x646.jpg   2019-03-05-opocno-muj-africky-pribeh.jpg aljaška end.jpg 

 2019-02-22-NOVE-MESTO-ples.jpg    maškarní karneval Dobruška.jpg   plakát divadlo únor.jpg    Michal v Dobrušce.jpg    motani plakát.jpg      IMG_2151.JPG       810-1543215404.jpg    PDFtoJPG.me-1 (31).jpg   PDFtoJPG.me-1 (33).jpg    Piňakoláda - plakát.jpg  

 

Kulturní pozvánky z Rychnova n.Kn.

 plakát MB.pdf    mike ross euro tour 2 (002).jpg       2019 - 02 - RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - KINO.pdf     pavlíček plakát end.jpg    Zveme do divadla-únor 2019.doc

 Křemílek.pdf    

 

 pozvánka do Sýpky - Muzeum Orlických hor Rokytnice v OH

  v sobotu 2. března 2019 se bude konat od 17 hodin v Sýpce - Muzeu Orlických hor přednáška předního českého designéra počítačových her, publicisty a scénáristy Daniela Vávry na téma „Kingdom Come - Jak vznikla legenda". Anotaci k přednášce zasílám níže, plakátek k akci viz příloha 0007

Příloha bez názvu_ 00007.jpg   

pozvánka do Orlické galerie v RK      

poklady_podorlickych_svatostanku_w.jpg     TZ_1_2019_podorlicke_svatostanky_final.pdf  

 

 

 

Přednášky Deštné.jpg     Hedvábná stezka.odt     2016_gruzie-pozvanka.jpg 

 

KRKONOŠE - JEDINEČNÉ NAVENEK, PŘÁTELSKÉ UVNITŘ

 

NEVSTUPUJTE BĚŽKAŘŮM DO UPRAVENÝCH TRAS

 

V každé zimní sezoně je péčí prakticky všech lyžařských areálů a klubů, některých měst a obcí připraveno pro návštěvníky Krkonoš NĚKOLIK SET KILOMETRŮ VYZNAČENÝCH A PRAVIDELNĚ UPRAVOVANÝCH LYŽAŘSKÝCH BĚŽECKÝCH TRAS. Běžecké trasy s mimořádnými výhledy na panorama Krkonoš v zimě často následují pěší turisté. A na ně bychom rádi apelovali, aby zaměřili svou pozornost na cestu, kterou kráčí, a neničili upravené běžecké tratě. Děkujeme vám!

  [4] [4]

 

  [5]

 

BUĎTE NA HORÁCH PŘIPRAVENI PŘIVOLAT SI POMOC V NOUZI

 

Při záchraně života jde o minuty. Pro rychlý příjezd záchranné služby, nebo přílet vrtulníku je důležitá přesná znalost místa zásahu. Stáhněte si do svého mobilního telefonu APLIKACI ZÁCHRANKA. Jednoduchým přidržením nouzového tlačítka kontaktujete linku 155. Současně záchranářům odešlete vaši přesnou polohu. Pomoc je na cestě...Aplikace vám také pomůže zjistit vaši přesnou GPS polohu nebo zde najdete interaktivní návod první pomoci.

  [5]

 

SKIBUSY V KRKONOŠÍCH

 

Do skiareálů v Krkonoších se můžete z nejrůznějších míst naší republiky pohodlně dostat skibusem. SKIBUSY FUNGUJÍ V RÁMCI JEDNOTLIVÝCH STŘEDISEK I MEZI NIMI. Ušetří vám tak potíže s parkováním, umožní lyžovat na více sjezdovkách v jednom dni a užít si tak vaši dovolenou na maximum.

  [6] [6]

 

  [7]

 

UZAVŘENÉ KRKONOŠSKÉ BOUDY

 

Než se vydáte do hor, zjistěte si všechny aktuální informace z trasy, na kterou se chcete vypravit. Oblíbená ,,zastávka" turistů LABSKÁ BOUDA je pro letošní zimní sezonu uzavřena z důvodu rekonstrukce. A také RICHTROVY BOUDY ukončily svou činnost. Proto, než se vypravíte na zimní túru do hor, mějte na paměti, že si s sebou musíte přibalit svačinu, teplý čaj, vybavit se teplým oblečením, a hlavně si předem zjistit předpověď počasí a aktuální sněhové podmínky. Ať se z výletu vrátíte plní pozitivních zážitků a v pořádku.

  [7]

 

VEČERNÍ PROHLÍDKY NA STEZCE

 

Tajemná atmosféra večerního lesa, dobrodružství pro celou rodinu včetně dětí a bezpečná noční zábava na Stezce korunami stromů Krkonoše. Doprovod vám na noční Stezce bude dělat zkušený průvodce ze Správy KRNAP, který se s vámi podělí o zajímavý a hravý výklad nejenom o nočním lese. Vybrat si můžete z těchto

termínů: 6.2., 13.2., 20.2., 27.2., 6.3. NEBO 13.3 a objednat si večerní prohlídku můžete přímo na webu www.stezkakrkonose.cz.

[8] [8]

 

  [9]

 

NOVÉ ÚTULNY PRO TURISTY V KRKONOŠÍCH

 

Vánice nebo náhlý déšť už návštěvníky Krkonoš nezaskočí, skrýš najdou v nových útulnách, které NAVRHLI A SAMI TAKÉ VYROBILI STUDENTI FAKULTY ARCHITEKTURY ČVUT V PRAZE. Celkem šest originálních staveb se přemístí do Krkonoš na jaře, do té doby budou vystavené před budovou Fakulty architektury ČVUT v Dejvicích.

  [9]

 

MISTROVSTVÍ SVĚTA V PARASKI V KRKONOŠÍCH

 

Vrtulník, padák, hory, lyže - to jsou pojmy, které pro český reprezentační tým v paraski znamenají vše! Disciplína spojuje dva krásné sporty, a to seskok s padákem na přesnost přistání a obří slalom na lyžích. V závodech soutěží v obou disciplínách odděleně a vítězí ten, kdo v součtu obou byl nejpřesnější a nejrychlejší zároveň. Již 17. ročník FAI MS v Paraski se bude konat OD 26.2. DO 3.3. 2019 VE VRCHLABÍ.

  [10] [10]

 

  [11]

 

NEJVÝŠE POLOŽENÉ VENKOVNÍ KLUZIŠTĚ V ČESKÉ REPUBLICE

 

V nadmořské výšce 1050 m najdete kluziště v Krkonoších V HORNÍ MALÉ ÚPĚ. Zabruslit si tu můžete v pondělí, čtvrtek a sobotu od

14 do 17 hodin, a také v úterý a pátek od 18 do 20 hodin. A pokud nemáte brusle, nezoufejte, můžete si je vypůjčit v nově otevřené půjčovně.

  [11]

 

UNIKÁTNÍ SBÍRKA PORCELÁNU VÁCLAVA PETIRY

 

V Městském muzeu Žacléř máte tu jedinečnou možnost shlédnout sbírku žacléřské porcelánky, která byla založena před více než 140 lety. Díky sběratelské vášni Václava Petiry dnes můžeme znovu obdivovat obrovskou šíři druhů, velikostí a barev figur Z PRODUKCE ŽACLÉŘSKÉ PORCELÁNKY. Jeho sbírka čítá přes neuvěřitelných 1600 exemplářů sošek svatých, kropenek na svěcenou vodu, světských sošek i vzácných porcelánových plastik od Emila Schwantera.

  [12] [12]

 

  [13]

 

TOP AKCE V KRKONOŠÍCH - ÚNOR 2019

 

Krajina se zachumlala do sněhového kožíšku, nastává doba zimních prázdnin a radovánek na sněhu. A my vás tento měsíc zveme do MALÉ ÚPY, ŽACLÉŘE, MLADÝCH BUKŮ, JILEMNICE, HOSTINNÉHO, PECE POD SNĚŽKOU, JANSKÝCH LÁZNÍ, ROKYTNICE NAD JIZEROU, ŠPINDLEROVA MÝNA, VRCHLABÍ, TRUTNOVA, HORNÍHO MARŠOVA anebo na BENECKO.

  [13]

 

FOTOSOUTĚŽ ,,LIDÉ A KRKONOŠE"

 

Vyhlašujeme zimní fotosoutěž o voucher na Stezku korunami stromů Krkonoše [14] v Janských Lázních. Posílejte do konce února vaše úlovky z Krkonoš. Ať už si zimu užíváte sami, s přítelem, s celou rodinou, s partou přátel anebo s kolegy z práce. Každý na fotografii se počítá. Vyfotit můžete sami sebe, své ratolesti nebo kamarády a výhled na krkonošské hřebeny, který vás uchvátí, fantazii se meze nekladou. Jedinou podmínku máme - fotka musí být pořízena v Krkonoších, ideálně na sněhu. Těšíme se na vaše snímky!

 

Informace o fotosoutěži získáte na našich webových stránkách www.krkonose.eu [15]

 

  [16] [17] [18]

 

Krkonoše - svazek měst a obcí

Zámek 1

543 01 Vrchlabí

 

svazek@krkonose.eu

 

www.krkonose.eu [19]

 

  Unikátní Krkonoše [20]

  Turisté a cyklisté vítejte [21]

  Lyžařský ráj [22]

  Krkonoše pro všechny [23]

  Hory zážitků [24]

  Služby a doprava [25]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ***********************************************************************************************

 

 

Návštěvnost stránek

285192