Obec Kvasiny mapa

Vyhledávání

Návštěvní kniha

Informace k rubrice Návštěvní kniha

Tato rubrika slouží pro snadný a rychlý písemný kontakt občanů s Obecním úřadem.
Uvádějte proto prosím Vaše jméno a adresu e-mailu, jinak na texty zprávy nebudeme reagovat.

 

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 8. 6. 2012 20:46
  Pepa
  letiště

  nevíte náhodou někdo co se děje zítra na letišti? z cedule, kterou nějaký chytrák strhnul už se to nedovím, prý tam bylo datum 9.6.


 • 4. 6. 2012 9:22
  Ivan Ešpandr, starosta - Moderátor

  Vážený pane občane,
  máte pravdu, že tato rubrika slouží pro snadný a rychlý písemný kontakt občanů s Obecním úřadem. Jen jste vynechal další větu, která říká „Uvádějte proto, prosím Vaše jméno a adresu e-mailu, jinak na texty zprávy nebudeme reagovat“. Přesto Vám odpovím. Ve své úvaze slučujete dvě naprosto nesouvisející záležitosti, které proběhly ve shodném časovém období. Poskytnuté dary některým zastupitelům byly za jejich mimořádnou práci pro obec v loňském roce, a proto byly schváleny v prosinci.
  Firma Škoda Auto rozděluje v rámci sponzoringu nemalé finanční prostředky různým organizacím, mimo jiné městům a obcím. Jejich rozdělení proběhlo také na konci roku a jednou z obcí,které obdržely finanční dar byla i naše.


 • 31. 5. 2012 17:30
  občan
  Pro občana II a pana Mihulku

  Pokud čtete pozorně tuto rubriku, tak je zde v úvodu napsáno toto:"Tato rubrika slouží pro snadný a rychlý písemný kontakt občanů s Obecním úřadem." Tak se ptám tady. Pokud to zajímá i vás a další občany Kvasin, na totéž se mohou zeptat oni osobně. Myslím si, že by nebylo od věci si nejprve nastudovat již dříve zmíněný zákon, aby bylo všem jasné, oč tu jde. Kvůli zasedání nehodlám měnit svoji dovolenou a vyhazovat peníze za výměnu letenek. A děkuji panu Mihulkovi za informace o návštěvách zmíněných pánu. Přiznám se, že mi to nějak uniklo, nicméně to dokresluje to, o čem se tu diskutuje. Není vše tak čisté, jak se tady snaží někteří zastánci ŠA a obecního úřadu vysvětlovat.


 • 31. 5. 2012 13:42
  Mihulka Martin
  ObčanII

  4.6.se stejně nedozvěděl nic.tak jako z návštěvy hejtmanaBc. France nebo Ing.Ondráčka ze škoda auto kteří navštívili obec .


 • 31. 5. 2012 10:32
  občan II (občanovi)
  Milý občane,

  Váš příspěvek by jistě zajímal více občanů Kvasin, ale nebylo by od Vás férovější přijít 4.6. na jednání zastupitelstva a tam se zeptat přímo?


 • 31. 5. 2012 0:55
  bandman Mio
  Spuštění netradičního komunikačního a diskuzn

  Milí návštěvníci a uživatelé. 1.6.2012 spouštíme na odkazu: http://www.band.dj ostrou verzi velmi netradičního, netypického vysílacího a voice-chatovacího resp. komunikačního internetového rádia. Uf, to je dlouhé co ? :-) … Na pozadí hrají již teď všechny nejoblíbenější hity ze součastných hitparád a do vysílání se můžeš zdarma okamžitě zapojit a užít si spoustu zábavy s ostatními vysílajícími i posluchači. Dozvíš se zajímavé informace, cokoliv např. sháníš nebo chceš prodat, hledáš práci, chceš si jen tak s někým popovídat nebo se i seznámit apod.. Zdarma je možné odvysílat nebo zobrazit jakoukoliv reklamu a to několika způsoby. Vše co potřebuješ je mikrofon a sluchátka standardně připojené k počítači (jako na skype), špetku dobré nálady a prohlížeč Chrome, Firefox, Operu nebo i případně IE. Do vysílání se dostaneš po kliku na tlačítko „ENTER last“ – poté drž „SPEAK“ a mluv – nakonec „STOP“. Ochotně Ti vždy pomůže i v tuto chvíli minimálně vždy dobře naladěný a ochotný moderátor bandman Mio (icq: 274073071).Těšíme se na Tvoji návštěvu. BAND.dj – Svět Tě vnímá a potřebuje. PS: Hledáme i moderátory a všechny, kteří by se chtěli zapojit aktivně do tohoto projektu. Email: band.dj@gmail.com nebo info@band.dj.


 • 30. 5. 2012 16:01
  občan
  Co za tím je?

  V souvislosti s diskuzí na http://ekonomika.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A120521_1780939_hradec-zpravy_kvi&razeni=vlakno jsem zalistoval v zápisech ze zasedání radních a zastupitelů Kvasin a začal jsem se víc a více divit. Nevím co si o tom mám myslet, tak bych se o tom rád dozvěděl více, protože z toho začínám mít poměrně nepříjemné pocity. Ale popořadě...

  Škoda Auto jako dárce. Nejdříve auto, posléze peníze. To že obec dostala auto je silně nestandardní, ale budiž. Je to věc, která se hodí a obec něco ušetří. Jinak to již je, alespoň jak to vnímám já, s peněžitým darem, který navíc má jisté a ne zrovna příjemné pokračování.

  Informace o darech ŠA proběhly zápisy z rady či zastupitelstva Kvasin – auto v říjnu, finanční dary z 16. 12. 2012. To pokud jde o příjmy.
  Co je však zajímavé, že hned nato na radě 28. 12. 2011 a následně ještě 28. 2. 2012 byly odsouhlaseny dary některým zastupitelům Kvasin v celkové výši 50 tisíc.

  Jak si lze vysvětlit tyto „dary“ obce radním a zastupitelům? Je to jen spáchání daňového deliktu těmito zastupiteli, nebo je to „přesun všimného“ aby zastupitelé měli "větší pochopení" pro potřeby ŠA? Oficiálně je to za mimořádnou práci pro obec. V tomto okamžiku je to „jen“ daňový delikt, protože dle zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů je v par. 6 jasně napsáno, co to může a nemůže být za příjem v situaci, kdy dotyčný je zastupitel obce. Bohužel na mne to celé působí spíše jako „transformace všimného“ než „jen“ daňový delikt.

  Najde se tu někdo ze zastupitelstva, který přijde s kůží na trh a vysvětlí podivné okolnosti předvánočního finančního daru ŠA a následných „darů“ zastupitelům? Nebo je to opravdu vše jinak a celé to má trochu jiné pozadí?


 • 28. 5. 2012 19:02
  Iva
  Nové webové stránky DPS

  Přidávám sem nové webové stránky Domu s pečovatelskou službou
  http://dps-kvasiny.webnode.cz/


 • 24. 5. 2012 7:28
  Lenka

  Ano máte pravdu,že povod.domky měli životnost jen 10 let.Ale proč by s toho obec měla dělat nějaké sklady nebo klubovny.Kdo by tam platil tu elektriku.jsou tam přímotopy a v zimě se dost protopí.Nájemníci si chtěli udělat nájezdy na auta s tím,že by za ten pronájem obecního pozemku zaplatil nějakou částku,ale obecní úřad s tím nesouhlasil.Za celou dobu,co jsou ty domky obyvatelné do toho obec nedala ani korunu,takže se může stát,že to těm lidem tam spadne brzo na hlavu.Nikdy nic nezůstane věčně.Takových chytrých lidi jako jste vy (solokvas),je v Kvasinách dost.


 • 23. 5. 2012 21:57
  solokvas
  povodňové domky

  Plodná diskuse k tomu co obec může a nemůže vysazovat se svými pozemky. Domnívám se, že starosti obyvatel povod. domků by měly být směřovány, kde budou bydlet? Tyto domky jsou poze provizorním řešením pro obyvatele, kteří přišli o bydlení při povodních a to po dobu, než si zajistí vlastní bydlení. Na př.: výstavbou, koupí pronájmem bytu atd.. Po 10. letech měly tyto povod. domky být předány do užívání společenským org., spolkům jako klubovny, sklady atd.. Tak jak bylo provedeno ve Skuhrově n.B.. Nevím, že by v některé obci, nebo městě, obecní, či městské úřady měly za úkol se občanům starat o osobní automobily, kde a jak budou parkovat, ale parkuje-li majitel na nezpevněném, pozemku, měl by majitel zajistit automobil tak, aby při uniku kapalin nedošlo ke znečištěni pozemku. Otázka, zda se jedná o park? Bylo by vhodné se zabývat historii obce. Dříve se jednalo o " Sady 28.října " , "Sady Pod Olšinou ".


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Celá záležitost byla konzultována s.p. A. Dostálem (který pro obec zajišťuje údržbu el. a veř. osvětlení) a po zjištění, že el. sloup je v majetku ČEZU byla tato událost nahlášena  

Návštěvnost stránek

298893