Obec Kvasiny mapa

Vyhledávání

Návštěvní kniha

Informace k rubrice Návštěvní kniha

Tato rubrika slouží pro snadný a rychlý písemný kontakt občanů s Obecním úřadem.
Uvádějte proto prosím Vaše jméno a adresu e-mailu, jinak na texty zprávy nebudeme reagovat.

 

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 6. 1. 2017 19:26
  Pelinka Zdeněk
  parkování v obytných zonách

  Dobrý den . Děkujeme za vtipné hlášení místního rozhlasu ( 6.1.2017 ) o parkování v obytných zónách . Doufejme že někteří místní " radní " se poučí


 • 27. 1. 2017 12:57
  V.Bohuněk
  Re: parkování v obytných zonách

  Někteří občané se mylně domnívají, že pokud si v okolí svého bydliště nechají nainstalovat dopravní značky omezující provoz nebo parkování některých druhů vozidel, příslušná omezení se na ně nebudou vztahovat. Ovšem to je omyl. Pokud by Policie ČR věnovala stejnou pozornost řešení přestupků i v jiných částech obce, než je bezprostřední okolí závodu Škoda Auto, jistě by tyto přestupky byly náležitě řešeny.


 • 30. 1. 2017 15:28
  V.Bohuněk
  Re: parkování v obytných zonách

  Dále je třeba připomenout, že oblast označená dopravními značkami Obytná zóna začátek nebo Obytná zóna konec výrazným způsobem preferuje chodce a omezuje provoz motorových vozidel. V obytné zóně smějí chodci užívat pozemní komunikaci v celé její šířce, přičemž se na ně nevztahuje § 53 (například chůze po chodníku – chodník v obytné zóně neexistuje, chodí se po celé šíři komunikace). Hry dětí na pozemní komunikaci jsou v obytné zóně dovoleny. Totéž platí pro přechody pro chodce. Rychlost jízdy je zde omezena na 20 km/hod. Chodci jsou povinni pouze umožnit průjezd vozidlům. Budování chodníků a přechodů pro chodce je v obytné zóně bezpředmětné. Z výše uvedeného vyplývá, že zamýšlené použití obytné zóny je hlavně v dopravně izolovaných oblastech, kterými neprochází komunikace obsluhující další lokality. V obytné zóně nejsou prakticky žádné další značky. Auto dává přednost chodci či hrajícímu si dítěti nebo jinému autu přijíždějícímu zprava. V obytné zóně se smí stát pouze na místech, která jsou označena jako parkoviště.


 • 28. 11. 2016 6:57
  Pilařovi
  Vánoční strom

  Děkujeme obci za rozsvícení krásného červeného vánočního stromu. Potěší né jen dospělého , ale hlavně malé děti ze sídliště. Budeme se těšit na další roky.


 • 27. 11. 2016 19:18
  Benešovi
  Vánoční strom

  Děkujeme obci za opětovné rozsvěcení krásného vánočního stromu v lokalitě Zámecká. Doufáme, že tato tradice zůstane i nadále a bude těšit oko dospělých, ale hlavně dětí.


 • 10. 11. 2016 11:39
  V.Bohuněk
  Uzavření vrátnice č.2 Škoda Auto.

  Děkuji za odpověď - viz uzavření vrátnice ŠA.


 • 8. 11. 2016 20:39
  Zelená
  DOTAZ NA CHOVÁNÍ STAROSTKY

  Vážená paní starostko, myslíte že je důstojné k Vašemu věku a Vašemu postavení, křičet na lidi, aby neštěkali ? Jak jste to řekla dneska dne 8.11.2016 mně při schůzce s panem Ing.Skalským v přítomnosti dalších lidí. Myslíte, že je toto normální chování starostky? Při diskuzi jste stále vstupovala do hovoru, a pak ještě řeknete ať neštěkám? Mne to velice uráží, a tímto žádám o veřejnou omluvu.


 • 11. 11. 2016 8:09
  Ing. Alice Nováková - starostka - Moderátor
  Re: DOTAZ NA CHOVÁNÍ STAROSTKY

  Vážená paní Zelená,
  na nikoho jsem nekřičela a do hovoru jsem vstupovala, protože by se jinak nikdo další nedostal ke slovu. Důstojné to jistě není, ani mně to není vlastní, ale jsou chvíle, kdy nic jiného nezbývá. Mrzí mě, že jsem Vás urazila a veřejně se omlouvám.


 • 3. 11. 2016 14:10
  V.Bohuněk
  Uzavření vrátnice č.2 Škoda Auto

  Slyšel jsem, že obec Kvasiny opakovaně požaduje uzavření vrátnice č.2 Škoda Auto (vrátnice od Kvasin). Domnívá se snad zastupitelstvo obce Kvasiny, že je to dobrý nápad? Jak se budeme dostávat do zaměstnání my, obyvatelé Skuhrova n.B., Kvasin a Solnice, kteří používáme nejekologičtější způsob dopravy do zaměstnání - pěšky nebo jízdní kolo? Budeme obcházet nebo objíždět několika kilometrovou okliku až na novou vrátnici? Nebo už konečně začneme všichni dojíždět do práce autem? Pevně doufám, že zastupitelstvo obce Kvasiny neztratilo poslední zbytek soudnosti a že se jedná pouze o fámu.


 • 7. 11. 2016 12:11
  Ing. Alice Nováková - starostka - Moderátor
  Re: Uzavření vrátnice č.2 Škoda Auto

  Dobrý den,
  vedení závodu jsem se pouze dotazovala na možnost omezení vstupu zaměstnanců přes vrátnici č. 2 v souvislosti s řešením dopravní situace na křižovatce U Kochů, nikoli její uzavření. Dle mého názoru by se případné omezení vstupu nemělo týkat obyvatel Skuhrova n. Bělou, Kvasin a Solnice, kteří používají ekologický způsob dopravy. Vstup do závodu je však zcela v kompetenci ŠA a.s.


 • 31. 10. 2016 20:08
  Aneta Zientková
  Ubytování

  Dobrý den,

  od 1.1.2017 budeme s kamarádem nastupovat do automobilového průmyslu v Kvasinách, hledáme ubytování, prosím o nějaké návrhy...
  Jelikož jsme z okresu Frýdek-Místek a ještě momentálně pracujeme tady, tak nemáme možnost si osobně různá bydlení objezdit.
  Mockrát děkuji za informace.

  Aneta Zientková


 • 3. 11. 2016 9:04
  Ing. Alice Nováková - starostka - Moderátor
  Re: Ubytování

  Dobrý den,

  v Kvasinách a okolí je hodně ubytoven. Můžete zkusit kontaktovat:
  - ubytovna Bartoš Rychnov nad Kněžnou, č. tel. 602 658 511
  - ubytovna Miloš Koukola Solnice, č. tel. 605 245 934
  - ubytovna Home vision Solnice, č. tel. 777 127 365
  - ubytovna Rozárka, č. tel. 608 814 709


 • 12. 10. 2016 9:46
  Jan Polívka
  zaměstnání

  Kontrolor/ka kvaliy
  Hledáme bigádníky na post kontrolor, kontrolorka kvality komponentů pro automobilový průmysl.
  Vhodné pro muže i ženy, absolventy, studenty, rodiče na RD
  Potřebujete dobrý zrak, chuť a ochotu pracovat, pečlivost, spolehlivost
  Nabídneme Vám:
  plat 95 Kč./hod
  nástup na DPP
  při spokojenosti na obou stranách možnost na HPP
  možnost kariérního růstu na pozice Team Leader či Supervissor
  možnost volby směn
  získání cenné praxe v tomto oboru

  Vaše odpovědi a otázku prosím směřujte na email : polivka@epsorting.cz


 • 21. 9. 2016 20:08
  Zelená
  Výstavba na Zámecké

  Dobrý den,
  nechápu, proč se stále dokola řeší zasíťování konečných pilířů u přestavby na individuální RD, když dne 13.7.2015 na 7. jednání ZO, usnesení č.4/7/2015, byla schválená cena za 1 m2 pozemku ve výši 700,- Kč bez koncových pilířů a šachet. A dne 31.8.2015 na 8. jednání ZO se zase řešilo přebudování na RD individuální, přitom to bylo úplně zbytečné, obec klidně mohla pozemek prodat, jak to bylo schváleno na předešlém 7. zasedání ZO dne 13.7.2016 usnesení č.4/7/2015 , a to bez koncových pilířů a šachet. Lidi by si rádi koupili pozemky, o které je velký zájem, jen kdyby měli informace.. a rádi by si zainvestovali i zbytek sítě sami, a obec by to nestálo ani korunu. Stačilo dodržet, co bylo schváleno. Na jednom zasedání se rozhodne jedno, o měsíc později už se hlasuje o tom, že by údajně obec musela investovat, uvedených 2,5 mil. Kdyby se prodávaly, jak bylo schváleno dne 13.7.2015 na 7. jednání ZO usnesení č.4/7/2015, nemusely by se investovat další peníze do žádných jiných studií, za což obec také musela vynaložit nemalé finanční prostředky navíc.


 • 26. 9. 2016 13:57
  Ing. Alice Nováková - starostka - Moderátor
  Re: Výstavba na Zámecké

  Dobrý den
  Cena schválená usnesením č. 4/7/2015 na 7. jednání ZO, byla schválená za 1 m2 zasíťovaného pozemku pro výstavbu individuálního rodinného domu ve výši 700 Kč bez koncových pilířů a šachet proto, že cenu za koncové pilíře a šachty máme vyčíslenu zvlášť a k celkové ceně pozemku se při prodeji následně cena za koncové pilíře a šachty přičítala.
  Stávající pozemek zasíťovaný pro stavbu řadových rodinných domů není možné prodávat jako zasíťovaný pro stavbu individuálních rodinných domů, protože vybudované sítě není možné k tomuto účelu využít. Přebudování sítí, počínaje změnou územního rozhodnutí s následným vydáním stavebního povolení by bylo možné řešit pro daný pozemek pouze komplexně.


 • 13. 9. 2016 15:38
  Luděk Dostál
  Výstavba na Zámecké

  Dobrý den,
  celá akce od prodeje p.p.č. 405/30 po změnu územní studie vypadá přinejmenším zvláštně. V době vyvěšení záměru prodeje p.p.č. 405/30 byla a na stránkách obce stále je (http://www.obec-kvasiny.cz/uzemni-plan) původní územní studie na lokalitu Z1-1, kde se počítá s výstavbou 6 RD. Je poněkud zavádějící, že prodej pozemku byl schválen na zastupitelstvu den 14.3.2016 a nová studie prošla zastupitelstvem až 13.6.2016. Proč tedy nebyla zpracována územní studie před záměrem prodeje?! Pro případného investora je z pohledu plánování investičního záměru toto celkem zásadní rozdíl. Pokud umístím do stejné plochy místo 6 hned 16 domů bude se mi pětimilionová investice do pozemků mnohem lépe snášet… Nikde jsem nenašel informaci, kolik investorů projevilo o tuto plochu zájem. Věřím ale tomu, že pokud by byla změna územní studie na řadové domy řádně zpracována před oznámením záměru prodeje pozemků, mohla obec dostat ještě výhodnější nabídku než 880 Kč/m2… To pochybení ze strany vedení obce není? Byla to jen náhoda nebo snad promyšlený tah?

  Druhou stránkou věci je Infrastruktura pro lokalitu „Zámecká“, která byla vybudována dle původního záměru. Protože nová studie není nikde na stránkách obce ani MěÚ RK k dispozici, můžu se jen domnívat, jestli jsou kapacity stávajících inženýrských sítí po navýšení počtu RD a tím pádem i lidí a jejich potřeb dostatečné. Nebo se omezí výstavba dalších RD v jiných částech této lokality na pozemcích v soukromém vlastnictví?


 • 16. 9. 2016 8:37
  Ing. Alice Nováková, starostka - Moderátor
  Re: Výstavba na Zámecké

  Dobrý den,
  podstatné pro stanovení ceny pozemku bylo to, že pozemek byl nabízen k prodeji jako pozemek zainvestovaný pro řadové rodinné domy (cena byla stanovená znaleckým posudkem) a součástí vyvěšeného záměru byl také zákres stávajících inženýrských sítí.
  To, že v té době byla vyvěšena územní studie na individuální rodinné domy bylo způsobeno tím, že dne 31.8.2015 na 8. jednání ZO nebyl schválen záměr přebudování stávajícího ZTV pro řadové RD na ZTV pro 6 individuálních RD za 2,5mil. Kč a zároveň nebyla schválena změna územní studie v části týkající se zástavby pozemku p.č. 405/30 v k.ú. Kvasiny v lokalitě Zámecká s individuálními RD na řadové RD se stávající základní technickou vybaveností.
  Možným řešením této patové situace bylo nabídnout pozemky k prodeji a v případě nezájmu o jejich odkoupení mít argument pro opětovné předložení záměru přebudování ZTV do zastupitelstva. Proto byl v radě obce usnesením č. 3/42/2015 schválen záměr prodeje zainvestovaného pozemku pro stavbu řadových rodinných domů. Následně byly předloženy 2 nabídky, kdy nabídka Ing. Skalského byla nejvyšší a následovalo schválení prodeje v ZO a úprava studie.
  Studie se neupravovala dříve proto, že nebylo jisté, zda se pozemek podaří pro stavbu řadových rodinných domů prodat. Pokud by nebyla na základě vyvěšeného záměru prodeje podána žádná žádost, opětovně by byl do ZO předkládán záměr přebudování ZTV na individuální rodinné domy s argumentem, že o řadové rodinné domy není zájem. Zájem však byl.
  Na stavbu řadových rodinných domů bylo v roce 2008 vydáno územní rozhodnutí, které je stále platné a má vyšší právní váhu než územní studie!
  Můžete prosím sdělit, jaký promyšlený tah máte na mysli?


 • 20. 9. 2016 15:18
  Luděk Dostál
  Re: Výstavba na Zámecké

  Dobrý den,
  není mi úplně jasné, proč by na přebudování ZTV pro individuální rodinné domy bylo potřeba 2,5 mil Kč. Jestli bylo ZTV připraveno pro řadovky, tak je tady určitě přípojek dost a pro samostatné RD by se využily jen některé. Navýšení ceny bych chápal právě v opačném případě, když by bylo třeba počet přípojek pro řadové domy navyšovat.
  V zápise z uvedeného jednání ZO z 31.8.2015 k tomuto tématu žádné stanovisko není, ale každopádně je to celé „povedený kočkopes“. Zainvestovat ZTV pro řadové domy, v další fázi zpracovat studii pro individuální RD, potom neschválit úpravu ZTV pro individuální domy a ani změnu územní studie pro řadové RD… zkrátka Kocourkov. Nic to ale nemění na mém názoru, že pokud by byla studie upravena pro řadovou zástavbu před prodejem tohoto pozemku, mohlo být nabídek více a cena jiná, protože studie mohla počet, umístění či podobu domů výrazně ovlivnit. Jak jsem psal již výše – z pohledu investora je velký rozdíl v tom, když na stejné ploše budu moct postavit a následně prodat 5, 10 nebo 15 domů.
  A jestli je územní rozhodnutí z roku 2008 stále platné, si nejsem jistý, protože územní rozhodnutí o umístění stavby platí 2 roky ode dne nabytí právní moci, nestanoví-li stavební úřad v odůvodněných případech lhůtu delší, nejdéle však 5 let, pokud nebylo vydáno stavební povolení nebo jiné obdobné rozhodnutí. Snad jen kdyby obec včas zažádala o prodloužení jeho platnosti.
  To ostatní ať si přebere každý po svém a udělá si vlastní obrázek o tom, jestli si obec více váží spokojenosti vlastních občanů nebo investora.


 • 3. 10. 2016 10:25
  Ing. Alice Nováková - starostka - Moderátor
  Re: Výstavba na Zámecké

  Dobrý den,
  pokud Vám není jasné, proč by bylo na přebudování ZTV potřeba 2,5 mil. Kč, ráda Vám to při osobní návštěvě vysvětlím nad projektovou dokumentací a rozpočtem, zavolejte prosím.

  Opakovaně sděluji, že výchozí cena byla stanovena znaleckým posudkem a územní studie na ni nemá žádný vliv. Na stanovení ceny má vliv pouze Územní plán obce.

  Územní rozhodnutí nepozbývá platnosti, bylo-li na základě žádosti podané v době jeho platnosti vydáno pravomocné stavební povolení nebo jiné obdobné rozhodnutí podle stavebního zákona nebo zvláštních právních předpisů, nebo nabyl-li v době jeho platnosti právních účinků souhlas s provedením ohlášeného stavebního záměru.

  Zástupci obce si velmi váží spokojenosti vlastních občanů, a to nejenom občanů ze Zámecké, ale občanů celé obce, na které by měl nesouhlas s vybudováním objektů řadových domů v lokalitě Zámecká, který by znamenal nemalé výdaje z rozpočtu, také dopad.
  Občané Zámecké svou nespokojenost vyjádřili v srpnu 2016, dlouho poté, co byl vyvěšen záměr prodeje, který visel od 30.10.2015 do 14.3.2016 a poté co byl v březnu 2016 schválen prodej pozemku. Proč nebyla občany nespokojenost s prodejem vyjádřena bezprostředně po vyvěšení záměru na úřední desce obce?


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

Návštěvnost stránek

286911