Obec Kvasiny mapa

Vyhledávání

Návštěvní kniha

Informace k rubrice Návštěvní kniha

Tato rubrika slouží pro snadný a rychlý písemný kontakt občanů s Obecním úřadem.
Uvádějte proto prosím Vaše jméno a adresu e-mailu, jinak na texty zprávy nebudeme reagovat.

 

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 14. 6. 2017 14:32
  Rudolf Kluger
  VAL

  Slovo úřadu - Tato rubrika slouží pro snadný a rychlý písemný kontakt občanů s Obecním úřadem. Dotaz jsem psal 4.6.2017, což je 10 dnů. Co tedy znamená snadný a rychlý kontakt? Kluger R.


 • 19. 6. 2017 8:05
  Ing. Alice Nováková - starostka - Moderátor
  Re: VAL

  Dobrý den,
  omlouvám se za prodlevu s odpovědí, byla jsem na dovolené. Jednání bylo vyvoláno Obcí Kvasiny, protože všechna dosud konaná jednání byla pouze s vlastníky pozemků. Jednalo se o veřejnou diskusi k rozšíření průmyslové plochy za valem a valu samotnému, na které byli pozváni všichni občané obce. Veřejná diskuse byla v termínu před jednáním zastupitelstva, na kterém se měla projednávat Změna č.1 Územního plánu, ve které jsou tyto plochy (průmysl+val) obsaženy a ke které byly podány námitky právě proti výstavbě valu. Bez vydání Změny č.1 nemůže být val realizován.


  --
  Ing.Alice Nováková


 • 4. 6. 2017 22:19
  Kluger
  Jednání ohledně valu

  Dobrý den,
  posledního jednání ohledně valu jsem se nezúčastnil. Zajímalo by mě, proč, kým a za jakým účelem bylo toto jednání vyvoláno, když se jich už několik konalo. Domníval jsem se, že je vše téměř jasné. Proběhla jednání se Škodou, vládou a krajem, byla podepsána dohoda, schváleny investice, tak proč se to znovu projednává? Je snad za tím zájem někoho jiného? Jsou nějaké signály z kraje, že ano. Kdo to může být a proč?
  Kluger


 • 6. 1. 2017 20:19
  Zdeněk
  Otázka

  Dobrý den . Chtěl bych se zeptat jaké má obec možnosti v případě : nemovitost v havarijním stavu přiléhající a nebo zasahující nad obecní komunikaci a jejíž případné odpadávající části mohou někoho ohrozit nebo zranit . Kontroluje to někdo aby se toto v obci nenacházelo ? Děkuji za odpověd


 • 10. 1. 2017 7:34
  Ing. Alice Nováková - starostka - Moderátor
  Re: Otázka

  V případě nemovitosti v havarijním stavu vykonává státní dozor pro naši obec Stavební úřad Rychnov n. Kn. Dozorová činnost je prováděna zejména formou kontrolních prohlídek. Účelem dozorové činnosti je zjištění objektivního stavu věci. Tato činnost je ze zákona prováděna na základě podnětu, který může podat kdokoli. V případě zjištění konkrétních nedostatků nebo závad jsou vyzvány odpovědné osoby k jejich odstranění, popřípadě je náprava nařízena rozhodnutím.
  Snažila jsem se Vás kontaktovat, ale marně. Prosím ozvěte se mi.


 • 6. 1. 2017 19:26
  Pelinka Zdeněk
  parkování v obytných zonách

  Dobrý den . Děkujeme za vtipné hlášení místního rozhlasu ( 6.1.2017 ) o parkování v obytných zónách . Doufejme že někteří místní " radní " se poučí


 • 27. 1. 2017 12:57
  V.Bohuněk
  Re: parkování v obytných zonách

  Někteří občané se mylně domnívají, že pokud si v okolí svého bydliště nechají nainstalovat dopravní značky omezující provoz nebo parkování některých druhů vozidel, příslušná omezení se na ně nebudou vztahovat. Ovšem to je omyl. Pokud by Policie ČR věnovala stejnou pozornost řešení přestupků i v jiných částech obce, než je bezprostřední okolí závodu Škoda Auto, jistě by tyto přestupky byly náležitě řešeny.


 • 30. 1. 2017 15:28
  V.Bohuněk
  Re: parkování v obytných zonách

  Dále je třeba připomenout, že oblast označená dopravními značkami Obytná zóna začátek nebo Obytná zóna konec výrazným způsobem preferuje chodce a omezuje provoz motorových vozidel. V obytné zóně smějí chodci užívat pozemní komunikaci v celé její šířce, přičemž se na ně nevztahuje § 53 (například chůze po chodníku – chodník v obytné zóně neexistuje, chodí se po celé šíři komunikace). Hry dětí na pozemní komunikaci jsou v obytné zóně dovoleny. Totéž platí pro přechody pro chodce. Rychlost jízdy je zde omezena na 20 km/hod. Chodci jsou povinni pouze umožnit průjezd vozidlům. Budování chodníků a přechodů pro chodce je v obytné zóně bezpředmětné. Z výše uvedeného vyplývá, že zamýšlené použití obytné zóny je hlavně v dopravně izolovaných oblastech, kterými neprochází komunikace obsluhující další lokality. V obytné zóně nejsou prakticky žádné další značky. Auto dává přednost chodci či hrajícímu si dítěti nebo jinému autu přijíždějícímu zprava. V obytné zóně se smí stát pouze na místech, která jsou označena jako parkoviště.


 • 28. 11. 2016 6:57
  Pilařovi
  Vánoční strom

  Děkujeme obci za rozsvícení krásného červeného vánočního stromu. Potěší né jen dospělého , ale hlavně malé děti ze sídliště. Budeme se těšit na další roky.


 • 27. 11. 2016 19:18
  Benešovi
  Vánoční strom

  Děkujeme obci za opětovné rozsvěcení krásného vánočního stromu v lokalitě Zámecká. Doufáme, že tato tradice zůstane i nadále a bude těšit oko dospělých, ale hlavně dětí.


 • 10. 11. 2016 11:39
  V.Bohuněk
  Uzavření vrátnice č.2 Škoda Auto.

  Děkuji za odpověď - viz uzavření vrátnice ŠA.


 • 8. 11. 2016 20:39
  Zelená
  DOTAZ NA CHOVÁNÍ STAROSTKY

  Vážená paní starostko, myslíte že je důstojné k Vašemu věku a Vašemu postavení, křičet na lidi, aby neštěkali ? Jak jste to řekla dneska dne 8.11.2016 mně při schůzce s panem Ing.Skalským v přítomnosti dalších lidí. Myslíte, že je toto normální chování starostky? Při diskuzi jste stále vstupovala do hovoru, a pak ještě řeknete ať neštěkám? Mne to velice uráží, a tímto žádám o veřejnou omluvu.


 • 11. 11. 2016 8:09
  Ing. Alice Nováková - starostka - Moderátor
  Re: DOTAZ NA CHOVÁNÍ STAROSTKY

  Vážená paní Zelená,
  na nikoho jsem nekřičela a do hovoru jsem vstupovala, protože by se jinak nikdo další nedostal ke slovu. Důstojné to jistě není, ani mně to není vlastní, ale jsou chvíle, kdy nic jiného nezbývá. Mrzí mě, že jsem Vás urazila a veřejně se omlouvám.


 • 3. 11. 2016 14:10
  V.Bohuněk
  Uzavření vrátnice č.2 Škoda Auto

  Slyšel jsem, že obec Kvasiny opakovaně požaduje uzavření vrátnice č.2 Škoda Auto (vrátnice od Kvasin). Domnívá se snad zastupitelstvo obce Kvasiny, že je to dobrý nápad? Jak se budeme dostávat do zaměstnání my, obyvatelé Skuhrova n.B., Kvasin a Solnice, kteří používáme nejekologičtější způsob dopravy do zaměstnání - pěšky nebo jízdní kolo? Budeme obcházet nebo objíždět několika kilometrovou okliku až na novou vrátnici? Nebo už konečně začneme všichni dojíždět do práce autem? Pevně doufám, že zastupitelstvo obce Kvasiny neztratilo poslední zbytek soudnosti a že se jedná pouze o fámu.


 • 7. 11. 2016 12:11
  Ing. Alice Nováková - starostka - Moderátor
  Re: Uzavření vrátnice č.2 Škoda Auto

  Dobrý den,
  vedení závodu jsem se pouze dotazovala na možnost omezení vstupu zaměstnanců přes vrátnici č. 2 v souvislosti s řešením dopravní situace na křižovatce U Kochů, nikoli její uzavření. Dle mého názoru by se případné omezení vstupu nemělo týkat obyvatel Skuhrova n. Bělou, Kvasin a Solnice, kteří používají ekologický způsob dopravy. Vstup do závodu je však zcela v kompetenci ŠA a.s.


 • 31. 10. 2016 20:08
  Aneta Zientková
  Ubytování

  Dobrý den,

  od 1.1.2017 budeme s kamarádem nastupovat do automobilového průmyslu v Kvasinách, hledáme ubytování, prosím o nějaké návrhy...
  Jelikož jsme z okresu Frýdek-Místek a ještě momentálně pracujeme tady, tak nemáme možnost si osobně různá bydlení objezdit.
  Mockrát děkuji za informace.

  Aneta Zientková


 • 3. 11. 2016 9:04
  Ing. Alice Nováková - starostka - Moderátor
  Re: Ubytování

  Dobrý den,

  v Kvasinách a okolí je hodně ubytoven. Můžete zkusit kontaktovat:
  - ubytovna Bartoš Rychnov nad Kněžnou, č. tel. 602 658 511
  - ubytovna Miloš Koukola Solnice, č. tel. 605 245 934
  - ubytovna Home vision Solnice, č. tel. 777 127 365
  - ubytovna Rozárka, č. tel. 608 814 709


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Celá záležitost byla konzultována s.p. A. Dostálem (který pro obec zajišťuje údržbu el. a veř. osvětlení) a po zjištění, že el. sloup je v majetku ČEZU byla tato událost nahlášena  

Návštěvnost stránek

298899